Microblading

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz.

Tam olarak bu nedenden dolayı, kalıcı makyaja dair bilinen “kalıcılık” kavramı da yine yanlış bilinen doğrular arasında yer alır. Her ne kadar isminde “kalıcı” geçse de, derinin alt katmanlarına derinlemesine nüfuz etmediği ve farklı boyalar kullanıldığı için aslında kalıcı makyaj uygulamaları, dövme kadar kalıcı, daha doğrusu ömürlük olmamaktadır.

Microblading, bitkisel ve su bazlı boyalar ile kaşa 3 boyutlu kıl görünümü verilir. Kaş kontörü ismiyle de biliniyor olmasıyla beraber, oldukça gelişmiş bir tekniktir. Kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte boyanın, kaşların belirli bölgelerinden itibaren uygulanması işlemidir. Herkes için tercih edilebilecek bir işlemdir. Ortalama kullanım süresi 9-12 aydır. Bu süre cilt tipine ve uygulama derinliğine göre farklılık gösterebilir. İşlem yapıldıktan 1 ay sonra rutin rötuş işlemi yapılır. Ancak daha uzun süreli kalıcılık için ara rötuş işlemi önerilmektedir.

Microblading kaş uygulaması nasıl yapılır ?

Kişi kendinde olmasını istediği şekli seçtikten sonra uzman ile birlikte uygunluk kontrol edilir. Her kaş şekli her yüz için uygun olmayacağından, istenilen şekil kişinin yüz ölçüsüne göre ölçeklendirilerek uygun hale getirilir ve baz olarak bir çizim yapılır. Burada önemli olan uzmana güvenmektir. Bu konuda uzman kişi size en uygun kaş şekline karar vermede büyük rol oynar. Kaş şekli yüz ifadesinde büyük önem taşıdığından bu aşamada daha çok uzman görüşüne sadık kalmak gerekir. Çizim yapıldıktan sonra kişi onayına sunulur ve onaylanması halinde kalıcı işleme geçilir. Yaklaşık olarak 1,5 ile 2 saatlik bir işlem sonucunda microblading işlemi tamamlanır.