Kaş Kontürü

Kaş kontürü, değişen güzellik trendleri doğrultusunda kaşlarınıza tercih ettiğiniz ve elbette yüzünüze uygun şeklin verilmesini sağlayan bir güzellik uygulaması olarak tanımlanabilir. Öte yandan kaş kontürünün yanlış uygulamalar nedeniyle seyrekleşen ya da bozulan kaş şeklini düzenlemek, ideal formuna kavuşturmaya yardımcı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ayrıca bir kaza ya da hastalık kaynaklı olarak dökülen kaşların yerine doğal görünümlü bir kaş formu kazandırabilmek de yine kaş kontürü sayesinde mümkün olabiliyor. Kalıcı makyaj uygulamaları arasında değerlendirilebilen kaş kontürü, renk pigmentlerinin kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi temeline dayanıyor. Güvenli ve ilgiyle karşılanan bir güzellik uygulaması olan kaş kontürü işlemini yaptırmak konusunda hala kararsızsanız, içeriğimizi okumaya devam etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Kaş Kontürünün Avantajları Nelerdir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi kaş kontürü, daima arzuladığınız kaş formuna kavuşmanıza yardımcı olan bir teknik olarak uzun yıllardır uygulanıyor. Üstelik bu uygulama ile simetrik kaşlara sahip olma, yüz ifadesine uygun bir kaş formu yaratma, etkileyici bakışlar sayesinde istenen izlenimi bırakma gibi istekleriniz kısa bir sürede gerçekleşebiliyor.

 

Kaş kontürü nedir diye düşündüğünüzde, zihninizde bu işlemin uygulanış şekline dair soru işaretleri olabilir. Yüzünüze yakışan kaşlara sahip olmak için hangi aşamalardan geçildiğini merak etmeniz son derece normal. Ancak endişelenmeyin; kaş kontürü uygulaması sanılanın aksine ağrılı veya acılı değildir.

Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun deneyimli kurucusu Ergül Keskin, kaş kontürü işlem sıralamasının öncelikle yüz ifadesine en çok yakışacak kaş modelinin belirlenmesiyle başladığını ifade ediyor. Yüzünüze ön çizim yapıldıktan sonra uygulanan kaş kontürü işleminin süresi ise kişiden kişiye değişebiliyor. Bunda elbette cilt yapısı etkili oluyor. Genellikle 1,5-2 saat süren kaş kontürü işlemi gerçekleştirildikten 20 gün sonra ise son rötuşlar yapılarak kaşlara son hali veriliyor.

Kullanım süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişebilen kaş kontürüne dair bir diğer merak edilen nokta ise yapılan işlemin silinip silinemeyeceği. Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun alanında uzman ekibinin elinden çıkan kaş kontürü uygulamalarının hiçbir zaman sizi rahatsız etmeyeceğini ve silmek istemeyeceğinizi güvenle belirtebiliriz. Ancak yine de kaş kontürünün mikropigmentasyon cihazı ve özel silme ürünleri aracılığıyla isteğiniz üzerine silinebileceği bilgisini de vermiş olalım.